Иван Чупиќ имаше емотивно обраќање по поразот од Монпеље. Тој вели дека во овој момет толку им се можностите и оти ќе направат се да ја освојат СЕХА лигата но дека не се тим за осминафиналето.

Јас сакам со оваа екипа да одам во Келн, затоа што во Келн да се оди е сон, но тешко, реално тешко…Сепак, додека не одиграме, додека некој не не победи, не признавам дека некој е подобар.Ако плати некој авион ќе биде добро, ако не ќе одиме со автобус 20 часа-изјави Чупиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.