Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ и рускиот Данил Шишкарев еуфорично не сакаа да бидат многу долги пред фановите на плоштад Македонија.

Ви благодариме на сите вам Македонци… Ова е победа за вас, победа за сите нас. Еден живот, една љубов“, порачаа Чупиќ и Шишкарев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.