По поразот на ракометната репрезентација на социјалните мрежи беше објавена оваа песна:

Чешка се смешка на нашата грешка, наместо борба тешка – бело знаме и главата жешка.

Ни срам ни перде, ни жар ни борба, 20-ка со кромид, туризам и гозба.

Немате образ главите доле, пред Кире Лазаров и Стоилов Столе !

Имате ли доблест, ова е агонија,

Никогаш северна само Македонија !

Смени си канал од кец на тројка,
Срце за Македонија наместо жалопојка,
Преценет Ракомет, потценета Одбојка.
Нека гори…

Posted by Milorad Milenkovski on Saturday, 16 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.