Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров и Дејан Манасков, и нивниот двоен цепелин се најдоа во најавата на ИХФ за она што не очекува во јануари – Светското првенство во Германија и Данска. Погодокот на Лазаров се најде во Топ 10 листата на најубави голови на Мундијалот во Франција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.