Пред две години Столе Стилов првпат го крена победничкиот пехар во ракометната Лига на шампиони како капитен на скопски Вардар. Потоа доби своја улица во до ресторанот „Рустикана“.

Минатата недела Стоилов втопат во Келн го крена победничниот пехар во ЛШ. Сега улицата „Столе Стоилов 5“ е проширена и надградена во Булевар Столе Стоилов 5.

Ooops, we did it again 😂 напиша Рустикана објавувајќи ја фотографијата на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.