Селекторот Данило Брестовац се одлучи да не го повика Борко Ристовски од Вардар во составот за Светското првенство во Египет. На општо изненадување Борко нема да патува денеска а ќе недостасува и Дејан Манасков од Веспрем.

Оваа одлука на селекторот предизвика големи коментари на социјалните мрежи кое се прашуваат како е можно „министерот за одбрана“ да биде изоставен во репрезентацијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.