Голманот на Вардар Борко Ристовски и покрај поразот е задоволен од пласманот во финалето на Сеха лигата.

Наша прва цел беше финале, затоа што ова е нов тим и натаму се воигрува. Успеавме во тоа да играме финале. Веспрем е подобар тим од нас во моментов. Нам ни останува да работиме напорно на она што не чека во Лигата на шампиони и полека да ја дигаме формата“, истакна Ристовски, кој натпреварот го заврши со седум интервенции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.