Борко Ристовски нема да биде во составот на македонската репрезентација на почетокот од новиот квалификациски циклус и дуелите со Финска и со Швајцарија, откако голманот на Вардар не се најде на скратениот список од 19 ракометари на селекторот Данило Брестовац.

Селекторот пак вели дека на него ќе смета на следните мечеви

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.