Голманот на Вардар Борко Ристовски и во време на корона вирус вредно тренира во самоизолација. Тој пешачи на Водно на снегот и прави карди вежби а и ги бодри граѓаните да издржат во овие тешки времиња.

Мораме сите да останеме здрави за да го победиме вирусот.Вежбајте секаде каде што може да вежбаате но во изолација. И да не го заборавиме најважното, да и помогнеме на македонската еконономија и да купуваме македонски производи-порача Ристовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.