Е, моја златна Македонијо, какви одроди те газат.

Ваква е пораката на Борко Ристовски, кој коментира објава на премиерот Зоран Заев во која тој очигледно се срами да напише Македонија, македонски или Македонци…

Голманот објави и фотографија на која пишува „мак ракомет“, при што реагира дека ниту зборот македонски не е употребен во целост.

Љубовта кон својот народ и државата нема цена – додава Ристовски во својата објава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.