Борко Ристовски, голманот на Вардар имаше две одлични одбрани, не беше стартер на голот на макдонскиот тим, но фати неколку зицери на противничките ракометари.

Сепак тоа не беше доволно за поволен резултат на Вардарци…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.