Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски по поразот од Австрија рече дека за поразот не биле пресудни ниту  квалитетот, ниту техникака, туку пред се стравот. Тој рече дека на социјалните мрежи со текстовите го тргал притисоко од младите, а самиот бил навикнат на притисоци и критики кои всушност даваат енергија. Но, и покрај се Ристовски не се откажува од местото во репрезентацијата се додека го викаат.

Што се однесува до моето место во репрезентацијата, се додека ме вика селекторот и се додека имам сила ќе бранам, секогаш сум тука за Македонија“, вели голманот на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.