Првиот човек на РК Вардар Михајло Михајловски и капитенот Стојанче Стоилов на денешната прес-конференција открија детали како ќе изгледа македонскиот шампион во новата сезона.

Михајловски го откри тимот кој ќе настапува следната сезона само во домашниот шампионат, а потврди и дека Борко Ристовски ќе биде тренер на голманите.

Ова е тимот кој ќе го има Вардар следната сезона:

Голмани: Мартин Томовски и Васил Гогов, Ристовски тренер на голмани
Десни крила: Гоце Георгиевски, Ален Ќосевски, Дарко Ѓукиќ
Десни бекови: Куни Моралес, Давид Савревски
Среден бек: Мартин Карапалевски, Стефан Додиќ (ако добие дозвола од Келце), ако не ќе дојде нов среден бек, Анте Гаџа (се враќа во декември)
Леви бекови: Филип Талески, Марко Мишевски
Леви крила: Тимур Дибиров (ако остане Дибиров, заминува Чувара) и ќе дојде македонско лево крило
Пивоти: Столе Стоилов, Стефан Атанасовски, Милан Лазаревски
Стручен штаб: тренер Владо Недановски, асистент тренер Стојан Петрушевски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.