Втората шампионска титула за ракометниот тим на Вардар донесе огромна радост за навивачката армија на македонската спортска гордост, но еуфоријата по лошо ја памети еден од навивачите, кои неколку месеци подоцна доби покана за на суд поради веењето знаме со сонцето од Кутлеш.

Навивачот Жарко Масларковски во среда треба да се појави на суд и да ја плати казната а голманот на Вардар Борко Ристовски се понуди да му ја плати казната.

Тој на Фејсбук го повика да му ја јави и оти казната тој ќе ја плати. Секоја чест

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.