Тренерот на РК Вардар, Стевче Алушовски на вчерашната прес-конференција по поразот од Монпелје во Лигата на шампионите ги потврди информациите дека Борко Ристовски ќе заигра во Вардар.

– Од другата недела во тимот ќе ги имаме Борко Ристовски, како и Марко Мишевски. Мишевски е играч кој може да го имаме во ротацијата. Тоа е тимот со кој ќе располагаме до крајот на сезоната и во Лигата на шампионите и во домашното првенство, истакна синоќа Алушовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.