Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров нема да биде дел од Ф4 турнирот во Келн откако неговит Нант беше елиминирани од Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Каталонскиот тим славеше и на втората средба, овојпат со 29-26, откако во првата средба во Франција, пак, беше подобар победувајќи со 25-32.

Македонскиот ракометар натпреварот во Барселона го заврши со три погодоци од осум обиди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.