Ракометната репрезентација на Австрија славеше со 34-30 над Украина во вториот меч од „Б“ групата во 2. коло на Европското првенство кое е во тек.

Сега најдобрите македонски ракометари мора да ја победат селекцијата на Австрија со два гола разлика во последното коло од групата Б во Виена доколку сака да се најде во групната фаза на еврошампионатот.

Мечот Македонија – Австрија е во вторник, на 14 јануари, во 18,15 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.