Македонскиот првак се надева на ново чудо во Лигата на шампионите. Избраниците на Роберто Гарсија Парондо исправено стојат пред предизвикот Барселона (18 часот), пречката за пласман во ново големо финале.

Дуелот кој македонската ракометна јавност со нетрпение го очекува ќе можете да го гледате на Арена Спорт 2, оние пак кој го немаат овој тв-канал, мечот може да го следат на следниот ЛИНК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.