Доаѓањето во Скопје, поранешниот ракометар на Вардар, Илија Абутовиќ го искористи за стапување во „брачните води“, со македонката, Сања Стојчевска.

Специјален гостин на свадвената веселба која се одржа во еден од скопските локали, беше македонскиот пејач, Јоце Панов кој заедно со Абутовиќ ги поздравија гостите со многу песни, од кои една беше и Ја излезе Ѓурѓо, секако како поздрав до вардаровитге навивачи, попуарните Комиит. Погледнете како тоа звучеше на линкот, ТУКА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.