После победата на Македонија над Данска се јави и директорот на Агенцијата за млади и спорт и поранешен репрезентативец, Наумче Мојсоски.

Вечерва маестрално ја победивме ракометарската репрезентација на Данска, со што македонските ракометари заблескаа во полн сјај со неверојатна игра! Честитки за селекторот Кире Лазаров и за сите ракометари, напиша Мојсоски на Фејсбук, без притоа да каже кој тоа ја победи Данска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.