Фудбалерот на Манчестер јунајтед и можеби еден од најкомплетните фудбалери на денешнината, Пол Погба прозборе српски јазик.

Французинот на својот Инстаграм профил прикачи слика со Немања Матиќ од авионот под која напиша на српски јазик: Брате мајсторе.

Навивачите на Манчестер од странство не знаат за што станува збор, но затоа се радуваат неговите следбеници од регионот!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.