Теквондистите Дејан Георгиевски и Филип Додевски од теквондо клубот „Бутел“ од Г2 турнирот во Тирсана се враќаат со злато и сребро.
Дејан Георгиевски со две убедливи победи, во финалето го демолираше олимпиецот и медалист од СП Иван Трајковиќ од Словенија.
Филип Додевски две ефективни победи и исклучително тесен пораз во финале од Сулејманов Азербејџан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.