Златна Милица. Српската учесничка во текводно Милица Мандиќ овои златен медал по борбата со кинеската Ли.

Ова е фантастичен успех за Србија по бронзата од Рио повторно од Милица.

Мандиќ најави дека на 29 години се повлекува од активното играње. Браво Милице, секоја чест за овој голем успех.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.