Руската тенисерка Марија Шарапова годинава немаше среќа со повредите. Таа беше принудена да се откаже од поголемиот дел од турнирите. Но, лошиот период е зад неа, па таа сега со нетрпение го очекува стартот на сезоната на Австралија опен.

Популарната Маша веќе почна со тренинзи и фитнес вежби. Од фотографиите се гледа дека нејзниото тело стегнато во тренерки е во совршена форма.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.