За љубителите на боречките спортови вечерва е вистински спектакл.  Во октагонот ќе се соочат Конор Мегрегор и Доналд Кероне. Ирецот е голем фаворит но и Каубојот“ како што го нарекуваат Кероне не е без шанси. Тој досега три пати се борел за живот и велат дека може да издржи и најтешки удари.

Кој не му се спие, борбата е во раните утрински часови

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.