Откако објави пред тенискиот свет дека ќе се пензионира, овој пат шкотскиот тенисер по се изгледа несакајќи ја покажал својата машкост на социјалните мрежи. Имено, Енди Мареј на својот Инстаграм профил објави две фотографии на кои им откри на фановите дека направил операција и сега имам метален колк.

Како што можете да видите на следните фотографии, сега имам метален колк. Се чувствувам уморен и исцрпен, но се надевам дека наскоро ќе биде многу подобро, дека нема повеќе да ме боли, напиша тенисерот во својот пост, а следбениците му посакаа брзо закрепнување.

Фотографијата брзо се прошири на социјалните мрежи и стана хит поради неговата втора фотографија каде на снимката се гледа неговиот полов орган.

По оваа следуваа бројни коментари на неговиот профил:

„Секоја чест мајсторе, поголем ти е од мојот”, „Дојдов тука само заради снимката на твојот пенис. Дали сум разочарана? Воопшто не сум“, се само дел од коментарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.