Во тек е судењето на Ѓоковиќ по кој ќе биде познато дали откако му е укината визата веднаш ќе биде депортиран или ќе му се биде дозволено да настапи на „Австралија Опен“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.