Дани Алвеш по вторпат се врати во Барселона во обид да ја извлече од кризата. Најголем поборник за тоа беше неговата сопруга Жоана Санц.

Таа е врвна манекенка и обожува да објавува провокативни фотографии на социјалните  мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.