Сенегалецот Умар Кане ќе дебитира во сабота во ММА натпреварувањето. Досега тој се натпреваруваше во борење но сега ќе застане и во ММА. Прекарот му е Руж Руж“, а изгледот страв и трепет за противниците. Има 120 килограми а висок е 196 сантиметри.

Погледнете го на што личи

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.