Вељко Ражнатовиќ кој е професионален боксер се подготвува за следниот меч.Тој во ринот влегува на крајот на ноември, само неколку денови по свадбата која ќе ја прави со неговата вереница Богдана.

Тој ќе боксува во Бања Лука а во првите редови покрај идната сопруга ќе биде и мајката Цеца и сестрата Анастасија.

Тој очекува сигурна победа бидејќи е под водство на професионален тим, а за борбата постои заинтересираност од неколку телевизии.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.