Американскиот ММА борец, Исаија Чапман (30) беше убиен пред неговиот дом во Акрон.

Овој 30-годишен член на Белатор бил застрелан пред неговиот дом, и иако медицинскиот персонал реагирал брзо, Чепмен не бил спасен и бил прогласен мртов во болницата.

Последниот настап на Белатор беше во 2019 година, кога беше поразен од Патрик Микс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.