Британската полиција отвори истрага за убиство на млад талентиран боксер, кој починал откако бил нападнат вчера околу 1:30 часот.

Како што пренесува „Мирор“, Конор Браун бил опишан како мошне добро момче, кое не би згазнал ни на мравка.

Осумнаесетгодишниот тинејџер им подлегнал на повредите во болницата, а еден осомничен е приведен.

Конор го познавам десет години. Тој беше прекрасно мало момче кое секогаш се смееше. Сите го сакаа – изјавила негова пријателка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.