Сениорската машка одбојкарска репрезентација на Македонија иако беше на чекор до осминафинале, по последното коло мораше се врати во Скопје и да го заврши деби-настапот на Европското првенство (ЕП) во групата во Љубљана.

Најдобрата селекција се врати во Скопје, а доби супер-пречек од оркестарот „Џамбо Агушеви“. Трубите на оркестарот грмнаа, а одбојкарите ја добија неофицијалната химна „Бисер Балкански“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.