Романската тенисерка Андреа Присакариу, една од најатрактивните тенисерки и  никогаш не криела дека е голем фан  на Новак Ѓоковиќ! Таа е една од најзгодините Романки и има 22 години и тетоважи по целото тело.

Таа честопати беше позната по тоа што ги прославува титулите на Новак, дури и со српска музика, а во разговорот за романскиот „ГСП“ се осврна и на Австралија опен, кој Ноле доминантно го освои.

 

-Го гледав АО, но само оние натпревари на кои играше Ѓоковиќ. Тој е многу силен и тврд лик, со неверојатен ум. Не можам да најдам зборови да го опишам. Лично, кога ми е тешко, ги гледам неговите видеа на YouTube за да се чувствувам подобро.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.