Судиите на тениските мечеви се удобно седнат во своите столици.Но слегувањето знае да биде незгодно.Тоа му се случи на судијата Грег Аленсворт на Мастерсот во Рим.Тој на мечот меѓу Бублик и Чилиќ се струполи на земја во обидот да се спушти по скалите.

Погледнете ја реакцијата на Хрватот.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.