Борачката Нина Ансарова и нејзината свршеница, најдобрата ММА боречка на светот, Аманда Нунс, станаа родители, пренесуваат српските медиуми.

Нунс на Инстаграм објави дека нејзината свршеница Нина Ансарова (34), која е од Флорида , а по потекло од Струмица, родила ќерка зачната со вештачко оплодување.

Ансарова последен пат се бореше во јуни минатата година и нејзиниот резултат е 10-6. Очекувано, таа се откажа од ММА борбите кога реши да роди дете.

Најдоброто чувство на светот, напишала Аманда покрај фотографијата со бебето кое го доби името Реган.

 

View this post on Instagram

 

Speechless ❤️ Raegan Ann Nunes 9/24/2020 7:15 am #happydaughtersday #love #mylittlefamily

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Amanda Nunes🦁 (@amanda_leoa) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.