Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот на кој настапува Новак Ѓоковиќ и извикуваа пароли „Србија и Русија“. Во Мелбурн тие вееја и знамиња со ликот на Путин што предизвика незадоволство кај останатите љубители на тенисот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.