Американскиот тенисер Мајкл Мох дивеејќи со рекетот го удрил линискиот судија и го повредил.

Инцидентот се случил на натпрвар во Шарлотвил.

Мох губеше од Даријан Кинг со 6:3, 4:1, а по излегувањето на мрежата во бес го фрли силно рекетот зад себе.

Рекетот заврши во линискиот судија кој падна на земја и остана да лежи таму викајќи од болка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.