Судир помеѓу полицијата и навивачите во Мелбурн. Српските фанови на Ноле со жив штит го бранат да не биде повторно упасен.

policija, Novak Đoković, Melburn
policija, Novak Đoković, Melburn
policija, Novak Đoković, Melburn
Тие извикуваат Ноле Ноле додека неговите адвокати влегуваа во канцеларијата каде што се наоѓа.
novak
FOTO: PRITNSCREEN
novak

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.