Павлос Циципас, брат на познатиот грчки тенисер Стефанос, заедно со неговите пријатели го исмеваа Новак Ѓоковиќ и тоа видео го споделија со целиот свет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.