Сопственикот на Њујорк Никс, Џејмс Долан е заразен со новиот коронавирус, објавија американските медиуми.

Тој на почетокот на неделата се тестирал откако имал благи симптоми и сега е во самоизолација.

Долан на 8 март го гледаше натпреварот на Никси против Детроит во „Медисон Сквер Гарден“, а подоцна беше дијагностициран Ковид-19, кај играчот на Пистонси, Кристијан Вуд.

Освен Долан, засега нема позитивни кошаркари на Њујорк на новиот коронавирусот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.