Надежта на македонското пливање, младиот Андреј Стојановски доживеа огромна непријатност на КОМЕН Купот во Кипар, откако организаторот не му го признал одличниот резултат поради допис Александар Маленко.

Мкд. мк пишува дека на КОМЕН Купот кој се одржува во Кипар, Стојановски го освоил одличното шесто место во трката на 5 клометри за пливачи родени 2004/2005 година, што е најдобар резултат од ваквите трки за Македонија, но за жал, нема да биде вреднуван како официјално време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.