Организаторите на Олимписките игри се соочуваат со недостиг на тестови потребни за тестирање на натпреварувачите за ковид-19.

Спортистите кои во Олимпиското село стасале во понеделникот не се тестирани како што е планирано, пишува Ројтерс.

Организаторите не одговориле на барањето на Ројтерс за коментар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.