Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ги загрижи своите фанови со изјава по финалето на Мастерсот во Индијан Велс.

-Кога дишам, кога се движам, како цело време да ме пробива игла одвнатре. Малку ми се врти бидејќи ме боли. Тоа е еден вид болка што многу ме ограничува. Тоа не е само болка, не се чувствувам многу добро бидејќи ми влијае на дишењето. Тоа е посилно од чувството на пораз, го прифатив поразот уште пред да заврши натпреварот… Искрено, малку страдам
– изјави Шпанецот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.