За да стекне сензационалност еден од водечките шпански магазини, дошол на идеја да и плати на шпанска старлета, да му пријде на Новак Ѓоковиќ и да го бакне во врат. Од магазинот сакале да потресат складниот брак на Новак и Јелена и да му ги порематат подготовките пред турнирот „Роланд Гарос“.

Сепак, до средбата помеѓу српскиот тенисер и старлетата не дошло бидејќи таа ја одбила понудата.

Старлетата долго се двоумеше, и за малку ќе ја прифатеше ‘лесната’ заработка. Но, таа има сериозна врска со еден бизнисмен кој е милионер, па ќе си имаше проблеми. Затоа на крајот ја одбила нечистата игра, со констатација дека Новак е одличен спортист со ниедна дамка во својата кариера – изјавил извор за шпанскиот магазин Тв плус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.