Алберто Нонино, младиот италијански атлетичар на последната трка имаше „незгода“. Нему од шорцевите му испадна пенисот и наместо да се концентрира на борбата за пласман, мораше да забави и да реши проблем со опремата.

Свесен сум дека очигледно е несреќен случај и би сакал да ви кажам дека сум свесен за реакцијата и дека не треба да ми праќате линкови до блогови – изјави Нонино.

Италијанецот истакна дека му било многу непријатно по завршувањето на трката.

– Сега се обидувам да се насмеам на тоа, но веднаш потоа се почувствував ужасно и благодарен сум на моите пријатели и семејството што ми помогнаа да го преболам она што се случи неколку часа порано.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.