Почна сослушувањето на Новак Ѓоковиќ откако денеска австралиските власти му ја поништија визата и тој мора да го напушти континентот.

Но, тоа нема да оди брзо бидејќи адвокатите на тенисерот вложија жалба. Според српските медиуми планот е Австралија целосно да го понижи и да го депортира пред првиот меч или можеби додека Ноле настапува во првото коло.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.