Трагедија во Русија, 25- годишна атлетичарка Маргарита Плавунова е пронајдена мртва покрај патот. На младата атлетичарка и се слошило и само се сружила покрај патот. Трагедијата се случила додека таа трчала за време на посетата кај баба и.

Нејзиното тело покрај патот го пронашле случајни минувачи.

Локалниот атлетски сојуз навел дека причината за смрт е сцев удар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.