Сопругата на најдобриот светски тенисер го привлече вниманието на јавноста со скапоцен детал и часовникот кој го носи на раката.

Оние кои добро ги познаваат марките на часовниците велат дека ова е дело на луксузен швајцарски бренд кој чини речиси 50.000 евра.

се работи за модел со куќиште и рамка од 18-каратно розово злато, со 32 исечени дијаманти и позлатен бројчаник со познатиот дезен „Мега таписерии“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.