Вљубената спортска двојка Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер навистина знаат да уживаат во брачниот живот. Тие покрај во Чикаго, живеат и на Мајорка каде имаат вила. Куќата е навистина рај на земјата, со преубав поглед, базен, патека за трчање и велосипедизам, летна кујна…

Двајцата потрошија 4,5 милиони евра а куќата има пет спални соби и е голема „само“ 950 квадратни метри.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.